Jarní očista

JARNÍ OČISTA ORGANISMU

Zima končí za několik dní a právě přicházející jaro je ideální období na detoxikační kůru. Očistíte tak organismus, prospějete pokožce, získáte energii a navíc zhubnete.

Detoxikace je činnost, při které zbavujeme tělo škodlivých látek, které na něj mohou působit toxicky. Proč je však očista organismu tak důležitá právě v těchto dnech? 
Hlavním důvodem je stravování v zimě. V zimních měsících se stravujeme vším možným. Na stole se nám neobjevují lehké zeleninové a ovocné saláty, ale obědváme a večeříme smažené jídla, uzeniny, těstoviny s těžkými smetanovými omáčkami a podobné pochoutky.
Problém spočívá v tom, že právě tato jídla se těžko tráví, mohou způsobovat bolesti hlavy, zácpu, problémy s pokožkou a cítíme se z nich unaveni. Řešení představuje již vzpomínaná detoxikace.

Detoxikační proces bychom si měli naordinovat vždy, když na sobě zpozorujeme, že něco není v pořádku, anebo máme za sebou pár dní velmi nestřídmého stravování a pití alkoholu. V tomto případě však postačí jeden či dva dny trvající kůra, nemusí trvat celý týden. V každém případě však nesmíme zapomenout, že během detoxikační kůry je potřeba se vyhnout jídlům z rychlého občerstvení, alkoholu, cigaretám a je potřeba dopřát si pobyt na čerstvém vzduchu, hodně ovoce a zeleniny 

Proto doporučuji kombinaci obou zelených potravin (chlorelly i ječmene). Spojením dochází k synergickému efektu, kde se účinek navzájem podporuje a výsledný efekt se dostaví rychleji. Zelené potraviny Green Ways umí pomoci od spousty zdravotních obtíží, protože působením vitamínů, enzymů a chlorofylu nastartují samo uzdravovací proces. Díky tomuto si na jaro krásně pročistíme organizmus a cítíme se svěží, zdraví a plní vitality.

P.S. Pro zkušené ´baštiče´ zelených potravin je super postup 3-7 dní jíst a pít pouze ječmen, chlorellu a vodu. Poté doporučuju 1x za týden takto zvládnout 1 den.